چرا به سیستم ال ام اس نیاز داریم؟

 

 

 

اهمیت آن زمانی روشن می‌شود که شما ملزم به اجرای آموزش استاندارد یا مداوم در مکان‌های مختلف دارید. این استاندارد چنان مهم هستند که گویی شما بخشی از تجارت زنجیره‌ ای یا شعبه یک بانک هستید و هرگونه تخطی در روندها، نه تنها در نتایج آموزش مؤثر خواهد بود؛ بلکه در آینده کسب ‌و کار شما نیز تاثیر عمیقی می‌گذارد.

اگر می‌خواهید یک سامانه آموزش مجازی را راه ‌اندازی کنید خواه‌ وناخواه به LMS نیاز دارید مگر اینکه بخواهید چرخ را دوباره اختراع کنید یا با زورق کوچکی از میان اقیانوس عبور کنید. این سیستم در طول چند دهه اخیر به اوج تکامل خود رسیده و نمی‌گذارد اعتبار شما به واسطه آزمون و خطا خدشه ‌دار شود پس بررسی دلایل، نیاز شما به پیاده سازی سامانه آموزش مجازی و نشانه‌ هایی که باید جدی بگیرید با آینده کسب‌وکار شما ارتباط دارد.

دلایل نیاز شما به سامانه آموزش مجازی

به جرات می‌توان گفت نیاز به سامانه آموزش مجازی به‌ معنای نیاز به LMS است. از همین‌ جهت وقتی از خود می‌پرسید که من به این سامانه نیاز دارم احتمالاً قبل از آن به این احساس رسید که روش فعلی آموزش شما نتایج رضایت بخشی به همراه ندارد. برای اینکه احساس شما به یقین تبدیل شود و بدانید که آیا باید آموزش خود را به‌ صورت آنلاین انجام دهید.

پراکندگی آموزش ها از نظر زمانی و مکانی

برای تحقق آموزش در همه جا، سناریوهای متعارفی مطرح می‌شود. ارسال فیلم‌ها و پاورپوینت‌ها به فراگیران یا کارمندان بدون برنامه و عدم توانایی پیگری یا ارزیابی که در چند سال قبل بسیار مرسوم بود. سامانه آموزش مجازی با برعهده گرفتن اغلب مسولیت‌های شما در تولید و سازماندهی مطالب نقطه پایانی بر این هرج‌ ومرج خواهد بود. خبر خوب این است که می‌توانید با تکنیک‌های میکرولرنیگ به کتابخانه خود غنای بیشتری بخشیده و این فرصت را به کاربران دهید تا در زمان کمتری به مرور مطالب کلیدی بپردازند.

پیگیری روند آموزش

هنگامی که یک سامانه آموزش مجازی در مجموعه پیاده سازی می کنید نیاز دارید بدانید که آیا کاربران از همان ابتدا به ساکن با شما همراه می‌ شوند و تا کجا با شما همراه هستند. چرا که برای مسئول آموزشی بسیار مهم است که بداند که فراگیران کدام قسمت‌های مواد آموزشی را متوجه نشده‌اند؟ آیا این منابع یادگیری کافی هستند؟ از همه مهم ‌تر آیا سطح  دشواری یا سادگی مطالب مناسب است یا نه؟ در یک کلام اصلا فراگیران از آموزش‌ها خبری می‌گیرند؟ 

با وجود سامانه lms ،  خبری از این نگرانی‌ها نیست و ابزار ارزیابی و گزارش ‌دهی آن تمام ابعاد پنهان روند آموزشی را آشکار می‌کند. اینجا درباره روندی فراتر از آزمون‌های سنتی صحبت می‌کنیم. یک ارزیابی عمیق از پیشرفت فراگیران با به کارگیری فیلم‌ها، بازی‌ها، تجربه سناریوی انشعابی و انواع شبیه ‌سازی که نه تنها معلومات فراگیران را به‌ چالش و آزمون می‌کشد بلکه می‌تواند بازخوردهای آن در لحظه را در اختیار شما قرار دهد.

برگزاری دوره های آموزشی با گستردگی های زیاد

کافی است بخشی از آموزش شما برای افرادی باشد که خارج از مرکز آموزشی یا شرکت و سازمان شما هستند، آنوقت چالش بزرگی پیش ‌روی شما است. برخلاف تصور این اتفاق نادری نیست وقتی متوجه می‌شوید که می‌توانستید فرگیران بسیاری را جذب کنید؛ لیکن آنها از نظر زمانی نمی‌توانند با شما هماهنگ شوند .از سویی رفت ‌وآمدها علاوه بر صرف وقت، هزینه‌های بیشتری نیز به فراگیران تحمیل می‌کند که در عدم تمایل آنها به شرکت در آموزش‌ها بسیار مؤثر است. امروزه با وجود گسترش فناوری در زندگی این مسله جایگاه خاصی در برآوردهای موفقیت دوره‌های آموزشی پیدا کرده و حتی از افرادی که فاصله معمولی از محل آموزش‌ها دارند این صدای گلایه را خواهید شنید.

سامانه lms  این توانایی را دارد که به تمام مشکلات و چالش‌ها پایان دهد و محتوای آموزشی شما به‌طور یکسان و برای همه و در همه جا قابل استفاده باشد.

رعایت استاندارهای آموزشی

اجرای رویه‌ های آموزش بدون رعایت استانداردهای آنها به‌ خودی‌ خود چالش برانگیز است، چه برسد به زمانی که سطح آموزش‌ها تخصصی‌تری و حرفه‌ای‌تر می‌شوند. کنترل این روند و حفظ کیفیت آن می‌تواند یک مشکل سرسام‌آور باشد البته بدون استفاده از سامانه آموزش مجازی.

این از آنگونه دلایل نیاز شما به lms است که با آینده کسب ‌و کار شما ارتباط مستقیم دارد. توانایی بارز این سامانه، پیاده‌ سازی قدرتمند انواع تکنیک‌های آموزشی است. با رهیگری نحوه و زمان استفاده فراگیران از این امکانات به ابزاری قابل اعتمادی برای سنجش کیفیت پیاده‌سازی استانداردها دست پیدا می‌کنید و اهداف شما محقق خواهد شد.

  • سها, سفارش, سامانه سها, سامانه هوشمند آموزش, سامانه وب کنفرانس, LMS سها, lms فارسی
  • 0 کاربر این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

مقالات مربوطه

ال ام اس چیست؟

ال ام اس یک سامانه آموزش مجازی است. ال ام اس یک واژه جهانی است که مخفف کلمه Learning Management...

سطوح کاربری ال ام اس

      مدیر سیستم سطح دسترسی مدیر سیستم، بالاترین سطح از دسترسی است که وظیفه نظارت و مدیریت...

قابلیت های ال ام اس

      قابلیت های ال ام اس سیستم مدیریت یادگیری یا همان ال ام اس یک نرم افزار قوی برای...

نقش سامانه آموزش مجازی در تحول محتوای آموزشی

      سامانه LMS و تحول در محتوای آموزشی رابطه تنگاتنگی با هم دارند که درک رموز آن نقش کلیدی...

نقش سامانه آموزش مجازی در اجرای یادگیری ترکیبی

    سامانه آموزش مجازی و نقش آن در  اجرای یادگیری ترکیبی پیوند ناگسستنی با یکدیگر دارند. در...