ال ام اس چیست؟

ال ام اس یک سامانه آموزش مجازی است. ال ام اس یک واژه جهانی است که مخفف کلمه Learning Management System می باشد. به طور خاص ال ام اس برای مدیریت دوره های آنلاین، توزیع مواد آموزشی و همکاری بین فراگیر و مدرس طراحی شده است.سامانه ال ام اس به شما اجازه می دهد تا تمام جنبه هایی از یک دوره آموزشی را مدیریت کنید و فراگیران را در دوره های آموزشی ثبت نام کنید. می توانید با فراگیران در ارتباط باشید، بصورت الکترونیکی تکالیف و تمرین های ارائه شده در دوره های آموزش را از فراگیران دریافت کنید و آزمون هایشان را بصورت الکترونیکی برگزار کنید. در حقیقت، ال ام اس زیر بنای اصلی بسیاری از فعالیت های یادگیری الکترونیکی است.

سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی(LMS)، یک برنامه کاربردی یا تکنولوژی مبتنی بر وب است که در جهت برنامه ریزی، پیاده سازی و ارزیابی یک فرایند یادگیری مشخص استفاده می شود. ال ام اس یک سيستم بسیار قدرتمند برای سازمان هایی است که به دنبال بهبود عملکرد و حفظ نیروی کار خود هستند و يا دانشگاه ها و مراكز آموزشي كه مي خواهند دانشجويانشان را بصورت الكترونيكي و مجازي آموزش دهند.

سیستم های مدیریت یادگیری الکترونیکی برای اعمال انواع استراتژی های یادگیری در فرمت های مختلف آموزش استفاده می شوند. پیشرفت های جدید در تکنولوژی یادگیری کمک کرده است تا از نیازهای یادگیرنده ها پشتیبانی شود. مهمترين نقش ال ام اس، حمايت از يادگيری و يادگيرنده است. ال ام اس به عنوان یک ابزار اصلی برای ارائه آموزش رسمی مورد استفاده قرار گرفته می شود. به عنوان مثال، lms يك بستر آسان را فراهم مي كند تا به طور خودکار دوره های الکترونیکی را برگزار كنيد. آموزش الکترونیکی را براي کارکنان جدید اختصاص دهيد، پیشرفت آنها را پیگیری و میزان رضایت دانش را ارزیابی کنید.

  • ال ام اس, LMS سها, سامانه سها, سامانه هوشمند آموزش, سامانه وب کنفرانس, lms فارسی
  • 3 کاربر این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

مقالات مربوطه

سطوح کاربری ال ام اس

      مدیر سیستم سطح دسترسی مدیر سیستم، بالاترین سطح از دسترسی است که وظیفه نظارت و مدیریت...

قابلیت های ال ام اس

      قابلیت های ال ام اس سیستم مدیریت یادگیری یا همان ال ام اس یک نرم افزار قوی برای...

چرا به سیستم ال ام اس نیاز داریم؟

      اهمیت آن زمانی روشن می‌شود که شما ملزم به اجرای آموزش استاندارد یا مداوم در مکان‌های...

نقش سامانه آموزش مجازی در تحول محتوای آموزشی

      سامانه LMS و تحول در محتوای آموزشی رابطه تنگاتنگی با هم دارند که درک رموز آن نقش کلیدی...

نقش سامانه آموزش مجازی در اجرای یادگیری ترکیبی

    سامانه آموزش مجازی و نقش آن در  اجرای یادگیری ترکیبی پیوند ناگسستنی با یکدیگر دارند. در...