LMS یا وب سایت ؟

مدارس مدرن، امروزه به وب سایت های حرفه ای مجهز شدند که پاسخ گوی بسیاری از نیازهای آنان پیرامون ارتباط مدرسه با دانش آموزان و والدین آنهاست. اخبار و رویدادهای مدرسه، اگهی ها و اعلانات یا برخی نکات آموزشی عمومی در وب سایت ها بارگزاری می شوند تا همه به راحتی به آن دسترسی داشته باشند. اما آیا این وب سایت ها می توانند به عنوان سیستم مدیریت یادگیری برای برگزاری کلاس های آنلاین نیز عمل کنند؟

وب سایت های مدارس مانند همه وب سایت ها یک ویترین هستند برای معرفی مدرسه و خدمات آن ؛ آیا یک ویترین می تواند سیستمی باشد که آموزش را مدیریت کند ؟

ممکن است بگویید که در وب سایت مدرسه ، فیلم آپلود کرده یا تکالیفی که مختص دانش آموزان است را قرار می دهید و نیازتان را مرتفع می کنید، اما باید بگوییم که شاید این روش یک نیاز سطحی شما را بر طرف کند، اما نمی تواند آموزش را مدیریت کند. با LMS روش های نوین آموزش را به دانش آموزانتان هدیه دهید. (پیش از ادامه مطلب پیشنهاد می کنیم اطلاعات مقدماتی راجع به LMS را از اینجا بخوانید)

ال ام اس یک سیستم مدیریت یادگیری مدرن و متفاوت

LMS یا سیستم مدیریت یادگیری ، یک پلتفرم جامع و منظم است که تمام نیاز دانش آموزان برای یادگیری دروس را در خود دارد.  این سیستم ها به گونه ای طراحی شده اند که معلم ها محتواهای آموزشی را به ترتیب و بر اساس نیاز دانش آموزان بر سیستم قرار می دهند. بله درست است معلم خود می تواند هرچقدر محتوای آموزشی که برای تدریس خود نیاز دارد در LMS آپلود کرده و در اختیار دانش آموزان قرار دهد. اینجا معلم خود اپراتور واحد درسی اش است و دیگر نیاز نیست یک واسطه مانند کارشناس آی تی مدرسه این محتواها را مدیریت کند.

. همانطور که می دانید قرار دادن اطلاعات بر وب سایت نیاز به تخصص دارد و البته نمی توان ادمینِ وب سایت مدرسه را در اختیار تمام معلم ها قرار داد. معلم ها نیز دانش برنامه نویسی و علم کار با برنامه ای مانند ورد پرس را ندارند و البته آموزش ورد پرس به غیرمتخصصینی مانند معلمان آسان نیست. اما ال ام اس با رابط کاربری ساده توسط همه معلمین و دانش آموزان قابل استفاده است.

در ال ام اس معلم پس از اختصاص محتوای درسی به دانش آموزان می تواند برای استفاده از آن زمانی مشخص تعیین کند یا امکان ادامه دروس را منوط به انجام تکالیف کند . در حالیکه در وب سایت این امکانات وجود ندارد.

ال ام اس برای دانش آموز

علاوه بر امکاناتی که ال ام اس در اختیار معلمان قرار می دهد، دانش آموزان نیز در محیط ال ام اس بسیار راحت و البته پویا خواهند بود. در محیط LMS دانش آموزان می توانند با معلم و در برخی شرایط با سایر هم شاگردی های خود تعامل کنند.

در وهله اول دانش آموزان می توانند تکالیفی که معلم در سیستم مدیریت یادگیری LMS در اختیارشان قرار داده را انجام داده و آپلود کنند. (آیا وب سایت شما می تواند این قابلیت ها را در اختیار دانش آموزان قرار بدهد ؟؟ هرگز )

یکی دیگر از قابلیت های ال ام اس امکان برگزاری آزمون به گونه ای است که دانش آموز پس از تکمیل آن بتواند پاسخ امتحان و نمره خود را مشاهده کند. این امکان حتی برتر از کلاس های حضوری است که در وب سایت به این سادگی ها امکان پذیر نیست.

به عنوان دیگر مزیت سیستم مدیریت یادگیری ال ام اس نسبت به وب سایت ها باید به تالارهای گفتگو اشاره کنیم. معلم می تواند بنا به نیاز کلاس افراد را در تالارهای گفتگویی مجزا و یا یکجا وارد کند تا دانش آموزان با هم در مورد موضوعات درسی تعامل داشته باشند. آیا یک وب سایت می تواند امکان تعامل دانش آموزان را نیز فراهم کند ؟؟

LCMS یک جایگزین تقلبی برای سیستم مدیریت یادگیری !!

البته باید گفت که برخی وب سایت های آموزشی، امکانات قرارگیری محتوای آموزشی مانند آپلود فیلم و فایل و… برای مخاطبین خود فراهم می کنند؛ این وب سایت ها را LCMS می خوانیم. اما این ال سی ام اس ها هرگز نمی توانند دریای امکانات ال ام اس را برای شما و دانش آموزان عزیزتان فراهم کنند.

با تهیه ال ام اس برای مدرسه خود دانش آموزان را با یک دنیای مدرن در آموزش آشنا کنید. به آن ها کمک کنید تا در تعطیلات اجباری مانند آلودگی هوا، بارش برف و یا شیوع بیماری هایی مانند کرونا نه تنها از درس و مدرسه عقب نیفتند بلکه متمایز و بهتر از کلاس درس حضوری در فضای آموزش قرار بگیرند.

  • سها lms, سها ال ام اس, سامانه هوشمند آموزش, کلاس آنلاین, کلاس مجازی
  • 0 کاربر این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

مقالات مربوطه

آموزش ثبت سفارش

در صورت داشتن هر گونه سوال یا بروز هر مشکلی با تیم سهابان تماس بگیرید

آموزش ثبت نام در سایت

در صورت داشتن هر گونه سوال یا بروز هر مشکلی با تیم سهابان تماس بگیرید

تفاوت ویدیو کنفرانس و وب کنفرانس چیست؟

  پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن ابزارهای ارتباطی همچون ویدیو کنفرانس و وب کنفرانس باعث شده که...

5 دلیل اهمیت آموزش آنلاین

مفهوم آموزش سنتی طی دو سال اخیر تغییر اساسی کرده است. حضور فیزیکی در کلاس درس تنها گزینه یادگیری...

نقش آموزش مجازی در یادگیری دانش آموزان

مقدمه اساساً انگیزش به مطالعه و درس خواندن، تحرک لازم برای موفقیت و دست‌یابی به اهداف آموزشی یک...