ویژگی های کلاس مجازی

ویژگی های کلاس مجازی

بدون محدودیت

یک کلاس مجازی به آموزگاران و یادگیرندگان سراسر جهان اجازه می دهد تا در کلاس های زنده برای همکاری و تعامل با یکدیگر شرکت کنند. برنامه های MOOC مانند Coursera نمونه خوبی از این مفهوم در عمل هستند.

مقرون به صرفه

هزینه های کم کلاس های مجازی به عنوان یک مزیت عمده محسوب می شود. یادگیرندگان می توانند بدون نیاز به نگرانی در مورد هزینه های سفر صرفه جویی کنند. همچنین شرکت کنندگان زمان را صرفه جویی می کنند؛ زیرا همه موارد مورد نیاز اتصال به اینترنت است.

یادگیری انعطاف پذیر

کلاس های آنلاین اجازه‌ی توانایی ضبط هر گونه ارائه صوتی و تصویری در کلاس که اتفاق می افتد را می دهد. این بدان معنی است که محتوای حتی پس از تحویل در دسترس است و یک مزیت اضافه برای کسانی است که می خواهند مجددا بیاموزند یا شاید اولین بار به طور کامل درک نمی کنند.

عملی و ثابت شده

همزمان یک محیط یادگیری وجود دارد که هر کس در یک زمان در یادگیری شرکت می کند. یک سخنرانی نمونه ای از این نوع یادگیری است و صد ها سال از آن استفاده شده است. یادگیری آنلاین همان تجربه را به راحتی و ابزار بسیار بیشتر فراهم می کند.

در دسترس

از کلاس های مجازی می توان برای ارائه سخنرانی ها یا حتی آموزش آنلاین استفاده کرد. همچنین آن‌ها گزینه های بزرگی برای ملاقات های غیرمنتظره و پروژه های گروهی هستند که اعضای آن نیاز به ثبت نام دارند و ایده های گوناگونی را از یکدیگر می گیرند. با محیط مجازی، ایده ها و همکاران هرگز دور از دسترس یکدیگر نیستند.

مزایای ایجاد سیستم کلاس مجازی

از آنجا که مفهوم تعامل کامپیوتر-انسانی به روشنفکری تبدیل شده است، همه چیز دنیای مجازی به طور فزاینده ای مهم شده است. دنیای مجازی، محیط های مجازی و کلاس های مجازی بر روی تمام طراحی های فناوری اینترنت تمرکز کرده اند. ایده این است که برای عملکرد انسانی که برای مغز انسان ارگونومیک است، راهکارهای جدیدی ایجاد شود. در حال حاضر، این یک بیانیه ی مبهم است اما واقعا در سراسر جهان اتفاق می افتد.
طراحان نرم افزار و کاربران با تجربه (UX) در تلاش هستند تا راه حل های روزانه تکنولوژی را به نحوی که انسان ها به آن دسترسی داشته و استفاده می کنند، نزدیکتر کنند. این شامل محدود کردن، اصلاح یا توسعه فن آوری است که به مانند یک انسان عمل می کند و حتی از انسان خارج می شود.
ما ممکن است در مورد علوم فضایی یا یک کلاس کوچک در مدرسه شهری صحبت کنیم – فن آوری های مجازی ما را به اشتباهات ارزشمند در محیط نسبتا امن تبدیل می کند.
نتیجه؟ یک راهکار زمان مند و مقرون به صرفه که دانش آموزان را به سمت تسلط بر سرعت رکورد می برد. حالا چیزی ارزشمند و وقت گیر است.

آموزش الکترونیکی کلاس درس تکنولوژی مجازی (LMS)

در محیط آموزش الکترونیک، یک دوره آموزش الکترونیکی اساس یک کلاس مجازی است. کلاس درس در یک فضای مجازی اتفاق می افتد. ما یک پورتال شخصی را می بینیم که تنظیمات را نمایش می دهد.

ما از آنچه که دیگران انجام می دهند یا آنچه که از ما انتظار می رود مطلع می شویم، مسئولیت های یادگیری را درک می کنیم و می توانیم به طور منطقی انتظار داشته باشیم که برنامه های یادگیری آینده ای داشته باشند.

یک نمونه آشنا از محیط یادگیری مجازی، سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی (LMS) است. سیستم مدیریت یادگیری دروازه شما به کلاس مجازی است. این سیستم شما را قادر می سازد تا به داشبورد خود وارد شوید و به مواد یادگیریتان دسترسی پیدا کنید.

سیستم های مدیریت یادگیری نیز از سال ۲۰۰۰ تا کنون یک راه طولانی بوده است. آنها بیشتر از صفحات مبتنی بر متن ساخته شده و مبتنی بر آیکون هستند. این نمونه ی دیگری است که توسعه دهندگان ابزارهای استفاده روزانه را به قابلیت استفاده انسان نزدیک می کنند. دوره های کلاس درس مجازی برنامه های کامل یادگیری هستند.

انعطاف پذیری در یادگیری و بهبود فعالیت: این دوره‌ها آزادی را برای ترکیب سخنرانی ها، جلسات پرسش و پاسخ، فعالیت های فردی و تیمی، خواندن و حتی تست آنلاین دارند. یادگیرندگان می توانند به طور مستقیم با همسالان کار کنند و بازخورد معنی داری از آنها کسب کنند. چهارچوب موضوعات جدید بسیار سریعتر و صاف تر است.

جامعه یادگیری منظم: احساس قوی جامعه و احساس “هماهنگی” در گروه جلب شده است. آنها به طور فعال‌تر فعالیت می کنند و مسئولیت نظرات و بازخوردهای خود را می پذیرند. گروه احساس جامعه و حرکت به سوی اهداف یادگیری مشترک را احساس می کند. تماس مستقيم با مربی و همکاران کمک می کند تا یادگیری رضایت بخش تر و سازگار تر داشته باشید.

کلاس های مجازی به معنی آشنایی هستند: دانش آموزان در کلاس های مجازی با شرایط و انتظارات دوره آشنا هستند. آنها با روش های تدریس، یادگیری و آزمایش راحت هستند.

سازگاری بیشتر برای یادگیرنده: مربی به طور مستقیم در کلاس درس نظارت می کند و می تواند به راحتی در یک کلاس مجازی، نیازهای فردی هر دانش آموز و نیازهای گروه را ارزیابی کند. مربی می تواند نگرانی و مسائل مربوط به آینده را پاسخگو باشد. محتوا و ارائه را نیز می توان با توجه به نیازهای یادگیرنده سازگار کند.
به عنوان یک قاعده کلی، اگر شما نیاز به تدریس دانش بدون ساختار دارید، باید یک دوره کلاس درس مجازی ایجاد کنید. همچنین دوره هایی که نیازمند بحث های فراوانی هستند و در آن فراگیرندگان سوالات زیادی دارند نیز نیاز به کلاس های مجازی است. اگر دوره شما نیاز به تعامل بیشتری با یک برنامه ساده آموزش الکترونیک داشته باشد، باید یک کلاس مجازی برای آموزش و یادگیری رضایت بخش تر ایجاد کنید.

  • سها, سها ال ام اس, کلاس مجازی, سامانه وب کنفرانس, سامانه هوشمند آموزش
  • 0 کاربر این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

مقالات مربوطه

آموزش استفاده از پنل ادمین

در صورت داشتن هر گونه سوال یا بروز هر مشکلی با تیم سهابان تماس بگیرید

آموزش پیوستن به جلسه کنفرانس

در صورت داشتن هر گونه سوال یا بروز هر مشکلی با تیم سهابان تماس بگیرید

وب کنفرانس چیست؟

    سیستم مدیریت وب کنفرانس یا همان وبینار در ابعاد مختلف امکان انجام جلسات، آموزش ها،...

چه پارامتری در انتخاب سرویس دهنده ی خدمات آنلاین آموزشی و وبینار مهم است ؟

    ۱: نوع و محل قرار گیری سرور: به طول کلی یکی از مهمترین پارامتر هایی که در کیفیت سرویس...

مزاياي وب کنفرانس در کاهش هزينه ها و افزايش بهره وري

قيمت نرم افزار ال ام اس و سامانه يادگيري الکترونيکي و هزينه هاي خريد نرم افزار lms خوب، توجيه...