کلاس مجازی چیست ؟

کلاس مجازی چیست؟ امروزه از کلاس مجازی و آموزش مجازی بسیار می‌شنویم. سازمان ها در پی راه اندازی سامانه مدیریت یادگیری هستند تا بتوانند آموزش سازمانی خود را بهبود بخشند. در این راستا با مفاهیم کلاس مجازی و آموزش مجازی روبرو می‌شوند. در این مقاله می‌خواهیم به صورت کامل در مورد این که کلاس مجازی چیست و چه اجزایی دارد صحبت کنیم.

 

کلاس مجازی چیست ؟

کلاس مجازی یک کلاس درس است که به صورت الکترونیکی و بر پایه تکنولوژی های فناوری اطلاعات برگزار می‌شود. امروزه گسترش اینترنت و امکان ارسال ویدئوی زنده در اینترنت باعث شده است که بتوان کلاس ها را به صورت آنلاین و مجازی برگزار کرد.

کلاس مجازی در بسیاری از مولفه ها شبیه کلاس فیزیکی است. شما در کلاس حاضر می‌شوید. یک استاد وجود دارد. اسلایدها نمایش داده می‌شوند و شما می‌توانید سرفصل مطالب را ببینید. در حین برگزاری کلاس اگر سوالی داشته باشید می‌توانید از استاد بپرسید و ….

نکته اصلی که باعث جذابیت کلاس مجازی شده است، حذف محدودیت مکان است. در یک کلاس سنتی شما باید با استاد و سایر دانشجویان در یک مکان دور هم جمع شوید. رفت و آمد شما به محل کلاس غیرضروری است و در کلاس مجازی می‌تواند حذف شود. بنابراین شما بدون این که زمانی برای رفت و آمد بگذارید، می‌توانید از محتوای کلاس مجازی استفاده کنید.

علاوه بر مساله رفت و آمد، برگزاری کلاس مجازی این امکان را فراهم می‌کند که افراد از نقاط مختلف ایران در یک کلاس حضور داشته باشند. محدودیت برگزاری کلاس در یک شهر یا یک استان به طور کلی برداشته می‌شود. حتی می‌توان یک کلاس مجازی را بین شرکت کنندگان چند کشور مختلف برگزار کرد.

مجموعه این عوامل باعث جذابیت کلاس مجازی و آموزش مجازی در سازمان ها شده است.

بنابراین اگر بخواهیم به طور خلاصه بگوییم که کلاس مجازی چیست باید بگوییم کلاس مجازی عبارت است از برگزاری کلاس بدون محدودیت های فیزیکی.

نرم افزار کلاس مجازی امیرکبیر (نیما)، اولین نرم افزار جامع کلاس مجازی بومی است که از سال ۱۳۸۷ در دانشگاه امیرکبیر مورد بهره برداری عملی قرار گرفت. تیم نیما تجربه ۱۰ ساله در حوزه برگزاری کلاس مجازی و وبینار را دارد و به خوبی با مبحث آموزش الکترونیک سازمانی آشناست. اگر قصد برگزاری کلاس مجازی در سازمان خود را دارید، می‌توانید از https://sahalms.com/  برای ارتباط با ما استفاده کنید.

 

 

  • سامانه سها, سامانه هوشمند آموزش, سها, سها ال ام اس, سفارش, کلاس مجازی
  • 0 کاربر این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

مقالات مربوطه

آموزش استفاده از پنل ادمین

در صورت داشتن هر گونه سوال یا بروز هر مشکلی با تیم سهابان تماس بگیرید

آموزش پیوستن به جلسه کنفرانس

در صورت داشتن هر گونه سوال یا بروز هر مشکلی با تیم سهابان تماس بگیرید

وب کنفرانس چیست؟

    سیستم مدیریت وب کنفرانس یا همان وبینار در ابعاد مختلف امکان انجام جلسات، آموزش ها،...

چه پارامتری در انتخاب سرویس دهنده ی خدمات آنلاین آموزشی و وبینار مهم است ؟

    ۱: نوع و محل قرار گیری سرور: به طول کلی یکی از مهمترین پارامتر هایی که در کیفیت سرویس...

مزاياي وب کنفرانس در کاهش هزينه ها و افزايش بهره وري

قيمت نرم افزار ال ام اس و سامانه يادگيري الکترونيکي و هزينه هاي خريد نرم افزار lms خوب، توجيه...