پلتفرم های برگزاری کلاس آنلاین

در رابطه با کلاس غیر حضوری یا کلاس آنلاین چه اطلاعاتی دارید؟

کلاس غیر حضوری نام‌ های زیادی دارد و به کلاس آنلاین و کلاس مجازی شناخته شده است، در این کلاس ها با استفاده از اینترنت تدریس کننده و دانش پژوه در آن حضور دارند که به صورت غیر حضوری است و هیچ گونه محدودیت جغرافیایی ندارد، کاربران در کلاس ها می توانند در هر جایی که هستند، در آن حضور داشته باشند و تنها کافی است، به اینترنت دسترسی داشته باشند، کلاس غیر حضوری دارای مزیت های زیادی است،

به گونه‌ای که دانش پژوهان با هر تعداد نفری می توانند در کلاسها حضور داشته باشند، این گونه از تدریس به صورت غیر حضوری و از راه دور برای ادامه آموزش ها انجام داده می شود، آموزش آنلاین مزایای بسیار زیادی دارد، به گونه ای که دانش پژوه از راه دور می تواند، فیلم های آموزشی و برنامه های آموزش غیر حضوری را برای ادامه آموزش به دست یابد و شرکت کنندگان با یکدیگر می‌توانند تعامل زیادی داشته باشند.

در رابطه با کلاس غیر حضوری یا کلاس آنلاین چه اطلاعاتی دارید؟

آیا می دانید یادگیری عمیق به وسیله تدریس تعاملی چیست؟

در کلاسهای حضوری که دانش آموزان در یک محیط حضور پیدا می‌کنند، امکان تعامل آموزشی خیلی کم وجود دارد، استفاده از کلاسهای غیر حضوری باید به صورت تعاملی برپا شوند، به همین دلیل دارای ساختار به خصوصی است که با استفاده از آن تعامل اجرای کلاس ها و به کارگیری زمان دقیق که دانش پژوهان باید در کلاس حضور داشته باشند، از طریق دستگاه های چند رسانه ای امکان پذیر است، در این صورت کاربران می‌توانند یادگیری زیادی داشته باشند.

به چه صورت می‌توان از طریق پلتفرم ها کلاس های مجازی را راه اندازی نمود؟

برای اجرای کلاسهای غیر حضوری می توانید از دو طریق این کار را انجام بدهید، شیوه اول استفاده از لایسنس نرم افزار ها و اجاره سرور است، این شیوه هزینه دارد که برای حفظ و ساپورت آن باید هزینه‌ ای پرداخت شود، شیوه دوم اجاره کلاس آنلاین است‌.

با استفاده از شیوه دوم محیط کلاس مجازی با پرداخت هزینه ای ناچیز برگزار می شود و دارای خدمات زیادی است، استفاده از شیوه اجاره‌ای کلاس آنلاین نسبت به شیوه خرید لایسنس و اجاره سرور ها هزینه بسیار کمی دارد و در آن افراد احتیاجی به نرم‌افزار و سرور ندارند،

به همین دلیل پرداخت هزینه ها کاهش پیدا میکند، در شیوه دوم نیازی به گروه فنی و ساپورت آنها ندارید.در ادامه در مورد اجاره کلاس مجازی و شرایط آن مطالبی را در اختیارتان می گذاریم.

پلتفرم برگزاری کلاس آنلاین باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

کلاس درس مجازی یا غیر حضوری خدمات و امکانات زیادی را در اختیار کاربران و شرکت‌کنندگان قرار می‌دهد، با استفاده از این پلتفرم ها هیچ گونه محدودیتی در نظر گرفته نمی شود و در هر شرایطی می توانید در کلاس حضور داشته باشید، کلاس حضوری با غیر حضوری تفاوت های زیادی دارد، به گونه ای که در کلاس حضوری محدودیت های زیادی وجود دارد، مثلاً اگر تعداد شرکت کنندگان از میزان مشخصی بیشتر شوند، دانش‌پژوهان نمیتوانند در کلاس حضور داشته باشند،

ولی با استفاده از این پلتفرم ها بدون هیچ محدودیتی هر تعداد شرکت کننده می تواند، در کلاس حضور داشته باشد، شرکت کنندگان می توانند به آسانی در روند یادگیری کلاسها قرار بگیرند و مفاهیم درس را با تمرکز بیشتری متوجه شوند.

به تمامی وسایلی که برای راه اندازی کلاس نیاز است، دسترسی دارند، به گونه ای که دانش پژوهان و استاد می‌توانند از دسکتاپ به عنوان تخته وایت برد استفاده کنند.کلاس مجازی دارای خصوصیات بسیار زیادی است و با توجه به درس و نوع به کارگیری آن کاربرد زیادی دارد، تدریس کننده و دانش پژوه به راحتی می‌توانند استفهامات را حل کنند و با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، کلاس تدریس مجازی شیوه ای بسیار مناسب و کاربردی برای به دست آوردن تعادل آموزشی است،

با کمک کلاس های مجازی دانش پژوهان نیازی به زندگی کردن در شهر خاصی و دانشگاه یا مدرسه به خصوصی ندارند، با این وجود هر شخصی می‌تواند از تدریس کننده های برتر در هر جایی از دنیا بهره ببرد.

پلتفرم برگزاری کلاس آنلاین باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

در پلتفرم های برگزاری کلاس آنلاین چه خدماتی ارائه می شود؟

در اغلب پلتفرم های کلاس مجازی به شرکت کننده، داشبورد ویژه‌ای داده می شود که با استفاده از آن می تواند حساب کاربری خود را کنترل کند، با استفاده از داشبورد پلتفرم دانش پژوهان می توانند در مورد کلاس ها و سمینار هایی که در آن عضویت دارند، اطلاعاتی را به دست آورند، همچنین تدریس کننده ها از طریق آن با دانش پژوهان ارتباط برقرار می‌کنند و در مورد برگزاری کلاس ها اطلاع رسانی می شود.

پلتفرم های برگزاری کلاس آنلاین دارای چه مزیت هایی هستند؟

مزایای پلتفرم های کلاس مجازی این است که دانش پژوهان به صورت خصوصی و عمومی می توانند سؤال های خود را بپرسند، در این صورت با مراجعه به صفحه خصوصی استاد سؤالات خود را به صورت خصوصی ارائه می کنند و پاسخ آن را دریافت خواهند کرد، تمامی کلاسهایی که در پلتفرم برگزار شده است، قابلیت ضبط شدن را دارند و دانش‌پژوهان می‌توانند در صورت لزوم به آنها دسترسی پیدا کنند،

در این صورت هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد، زیرا در کلاس‌های حضوری امکان تدریس مجدد کلاس های گذشته بسیار کم است، ولی با وجود فیلم های آموزشی گذشته دانش پژوهان می توانند مجدد از کلاس گذشته استفاده کنند.

پلتفرم های برگزاری کلاس آنلاین دارای چه مزیت هایی هستند؟

چگونه کلاس های مجازی یا غیر حضوری را در کوتاه ترین زمان از طریق پلتفرم برگزار کنیم؟

با استفاده از پلتفرم های برگزاری کلاس آنلاین میتوانید، در کوتاهترین زمان کلاسهای خود را راه اندازی کنید، در این صورت برای کمک گرفتن در مورد شیوه به کارگیری نرم افزار کلاس غیر حضوری باید به سایت مربوطه مراجعه کنید و از مشاوران تمامی سؤالاتی را که دارید، مطرح کنید.

همانطور که گفته شد یکی از بهترین پلتفرم های برگزاری کلاس های مجازی ادوبی کانکت است که برای اجرای کلاس های آنلاین مورد استفاده قرار می‌گیرد و وظیفه آن عدم مشکلات تعاملی در کوتاهترین زمان است و هیچگونه هزینه ای در مقایسه با سایر پلتفرم ها ندارد، همچنین به راحتی مورد استفاده قرار می گیرد و روشی کاربردی برای تمامی مقاطع می باشد.

با استفاده از این پلتفرم تمامی کلاس ها و دوره ها به صورت غیر حضوری و اینترنتی ضبط می‌شوند و امکان دانلود آن ها در هر زمانی وجود دارد، یکی دیگر از مزایای مهم پلتفرم ادوبی کانکت اجاره آن به صورت ماهیانه و روزانه است.

برای استفاده از پلتفرم های برگزاری کلاس آنلاین به چه تجهیزاتی احتیاج است؟

از جمله لوازمی که برای استفاده از پلتفرم برگزاری کلاس آنلاین نیاز است، به شرح زیر می باشد؛
     به کار گیری یکی از وسایل از جمله کامپیوتر های شخصی، لپ‌تاپ، تبلت و گوشی های اندروید الزامی است.
     استفاده از ابزاری که ارتعاشات صوتی را به امواج الکتریکی تبدیل می کند.
     استفاده از ابزاری مانند وب کم برای انتقال تصاویر و داشتن اینترنت با سرعت زیاد که ارسال و دریافت داده ها و اطلاعات در کوتاهترین زمان انجام می شود.
     توجه داشته باشید، به اینترنت با سرعت حدود۵۱۲ کیلو بایت نیاز دارید.
     تاریخ و ساعت برگزاری کلاسهای آنلاین را باید در قسمت اطلاعیه یا یادداشت بنویسید.

در رابطه با خصوصیات آموزش الکترونیکی یا کلاسهای غیر حضوری چه اطلاعاتی دارید؟

در واقع تعریف های متعددی برای کلاس های مجازی ارائه شده است، کلاس مجازی محیطی است که تدریس کننده در آن آموزش های لازم را ارائه می‌کند و دانش پژوهان با کمک آن مطالب را می آموزند، بهترین کلاس آن است که از طریق فناوری اطلاعات صورت میگیرد و برای تمامی افراد در هر زمان و مکان قابل استفاده است.

در آموزش مجازی امکان گفت و گوی شرکت کنندگان با اساتید و مربیان وجود دارد.
با استفاده از اینترنت و کامپیوتر شخصی با سرعت کافی، بدون این که احتیاج بهip valid داشته باشید، می توانید در کلاس های مجازی شرکت کنید.
نوآوری جدید برای به کارگیری اطلاعات و توسعه دانش، تمرین روشی نوین در کنترل و عرضه خدمات و امکانات است.

در رابطه با خصوصیات آموزش الکترونیکی یا کلاسهای غیر حضوری چه اطلاعاتی دارید؟

آیا می دانید منظور از پلتفرم چیست و چگونه می توانیم یک پلتفرم بسازیم؟

منظور از پلتفرم سودآوری یا تجارت است که به وسیله ی به وجود آوردن ارتباطات و تعامل امکان پذیر می‌شود، پلتفرم ها بین تولید کنندگان خارجی و استفاده کنندگان ارتباطی را به وجود می‌آورند، در واقع پلتفرم با هدف به وجود آوردن زیر ساخت برای ایجاد ارتباط ها و مشخص کردن قالب و اصولی برای ارتباط ها می باشد.

توجه داشته باشید که کسب و کارهای پلتفرمی حرفه ای در ایجاد و توزیع کالا نیست و بیشتر وظیفه آن ایجاد ارتباط بین تولید کننده و درخواست کننده است.

با وجود توضیحات فوق می توان به این نتیجه رسید که مناسبترین و قدرتمندترین پلتفرم این است که ارتباطی قوی را بین تولید کننده و درخواست کننده یا برعکس به وجود آورد، به گونه ای که برای هر درخواستی بهترین تولید کننده را معرفی کند.

اهداف پلتفرم های برگزاری کلاس های آنلاین

در چندی قبل تنها شیوه آموزش و یادگیری شرکت در کلاس های حضوری بود، ولی با گسترش جهان اینترنت آموزش از طریق پلتفرم های بسیار زیادی به صورت غیر حضوری امکان پذیر است، آموزش از راه دور با استفاده از دنیای اینترنت برای ارائه مطالب آموزشی به دانش پژوهان به صورت یک امر کاربردی و تأثیرگذار در سیستم آموزشی مشهور شده است که هر روز به تعداد طرفداران آن اضافه می شود، سیستم آموزشی از راه دور باعث شده است که دانش پژوهان زمان و نیروی کمتری را برای یادگیری هدر بدهند و توسط پست الکترونیکی جزوه ‌های آموزشی را مورد استفاده قرار بدهند.

با استفاده از امکانات خاصی در پلتفرم ها تعداد دانش ‌پژوهان بالا می رود، بزرگترین دغدغه های آموزش مجازی کاهش سرعت اینترنت است، طبق تحقیقاتی که انجام شده ایران در قسمت سرعت بارگذاری اینترنتی مقام ۱۶۷ را در بین۱۶۸ کشور دنیا دارد.
با توجه به این موضوع در صورتی که سرعت اینترنت پایین باشد، باعث ایجاد محدودیت‌های زیادی می شود که در این صورت آموزش غیر حضوری بسیار دشوار خواهد شد.
یکی دیگر از عناصری که موجب آموزش غیرحضوری مؤثر می‌شود، ایجاد کتابخانه دیجیتال است که کاربران با استفاده از آن بتوانند مطالب پژوهشی و کتاب‌ها را مورد مطالعه قرار بدهند.

اهداف پلتفرم های برگزاری کلاس های آنلاین

نحوه استفاده از پلتفرم های مناسب کلاس آنلاین برای ایجاد یک وبینار موفق 

درحال حاضر اجرای وبینار یک اصل بسیار مهم برای استراتژی بازاریابی اینترنتی کمپانی‌ها است و شیوه اجرای آن تأثیر بسیار زیادی در جذب مخاطبان و سود آوری دارد، با ما باشید تا شما را با شیوه اجرای وبینار موفق آشنا کنیم.

در صورت برگزاری وبینار با کیفیت باید کاربران مناسبی را جذب کنید و برای کار خود هدفی را مشخص کنید، در این صورت مخاطبان برای استفاده از وبینار انگیزه پیدا می کنند، علاوه بر این بعد از اجرای وبینار باید به مشکلات مخاطبان رسیدگی نمود.

قبل از این که وبینار را برگزار کنید، باید یک الگوی کاری ویژه‌ای را مطرح کنید، شیوه اجرای وبینار موفق بستگی به الگوی شما برای راه اندازی وبینار دارد، لذا در مرحله اول باید برنامه ای را برای انجام آن تنظیم کنید.

بعد از مشخص کردن طرحی برای برگزاری وبینار، باید یک طرح برای خود وبینار قرار بدهید، طوری که در آن قصد تدریس کننده از راه اندازی وبینار و میزان یادگیری شرکت کنندگان از آن باید مشخص شود، با استفاده از این الگو ها می توانید مراحل و پروسه راه اندازی وبینار را در نظر داشته باشید، در واقع مخاطبان باید بدانند در هر قسمتی از وبینار چه چیزی برای آنها ارائه می‌شود و پروسه راه اندازی آن به چه روشی است.

بعد از تعیین اهداف راه اندازی وبینار و طراحی الگوی مناسب، برای اجرای آن باید وبینار خود را معرفی کنید، در این صورت با ارائه یک متن جذاب مخاطبان باید در آن عضویت پیدا کنند.

  • سها lms, سها ال ام اس, سها, سامانه وب کنفرانس, کلاس آنلاین
  • 0 کاربر این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

مقالات مربوطه

آموزش استفاده از پنل ادمین

در صورت داشتن هر گونه سوال یا بروز هر مشکلی با تیم سهابان تماس بگیرید

آموزش پیوستن به جلسه کنفرانس

در صورت داشتن هر گونه سوال یا بروز هر مشکلی با تیم سهابان تماس بگیرید

وب کنفرانس چیست؟

    سیستم مدیریت وب کنفرانس یا همان وبینار در ابعاد مختلف امکان انجام جلسات، آموزش ها،...

چه پارامتری در انتخاب سرویس دهنده ی خدمات آنلاین آموزشی و وبینار مهم است ؟

    ۱: نوع و محل قرار گیری سرور: به طول کلی یکی از مهمترین پارامتر هایی که در کیفیت سرویس...

مزاياي وب کنفرانس در کاهش هزينه ها و افزايش بهره وري

قيمت نرم افزار ال ام اس و سامانه يادگيري الکترونيکي و هزينه هاي خريد نرم افزار lms خوب، توجيه...