مزاياي وب کنفرانس در کاهش هزينه ها و افزايش بهره وري

قيمت نرم افزار ال ام اس و سامانه يادگيري الکترونيکي و هزينه هاي خريد نرم افزار lms خوب، توجيه اقتصادي براي مديران موسسات آموزشي و علمي کاربردي و دانشگاهي دارد، چرا که با کاهش هزينه ها در زمان کوتاهي مقرون به صرفه بودن راه اندازي سامانه آموزش مجازي آنلاين را جهت نيل به موفقيت آموزش الکترونيکيبرآورده مي کند. در اين مدل از آموزش با تعداد محدودي مدرس مي توان دانشجويان بسياري را تحت پوشش آموزش ال ام اس دانشگاهي قرار داد و در سازمانهاي دولتي و خصوصي نيز اقدام به آموزش کارکنان از طريق ال ام اس سازماني نمود. علاوه بر اين انتقال الکترونيکي متون درسي در مقايسه با فايلهاي متني چاپ شده روي کاغذ بسيار مقرون بصرفه تر خواهد بود. تنوع در تکنيکهاي آموزشي ارائه شونده جذابيت خاصي ايجاد مي کند که در استقبال از فناوري آموزش الکترونيکي بسيار تاثيرگذار است. بطور مثال: فايلهاي صوتي و تصويري جلسات آنلاين برگزار شده، متون سيلابس هاي درسي منتشر شده، اتاقهاي چت و کنفرانس و شبکه هاي آموزشي راديويي و تلويزيوني بر روي شبکه اينترنت. علاوه بر اين، امکان استفاده از کتابخانه ها و دسترسي به منابع آموزشي و جستجوي سريع در هنگام مطالعه دروس ميسر مي گردد بدون آنکه نيازي به ترک محيط مطالعه و صرف وقت باشد و سبب بالاتر بردن کيفيت تحصيل مي گردد.

 

 

 

برخي از مزاياي استفاده از وب کنفرانس

 

 

  • ارتباط همزمان ميان چندين نقطه در نرم افزار وبينار بدون محدوديت بر خلاف تجهيزات سخت افزاري

 

  • برگزاري همزمان چندين جلسه در اتاق هاي مجزا

 

  • کاهش هزينه ها نسبت به تجهيزات سخت افزاري سيستم ويدئو کنفرانس تا 95%

 

  • کاهش هزينه هاي نصب و راه اندازي نسبت به راه اندازي ويدئو کنفرانس

 

  • عدم نياز به امکاناتي از قبيل آموزش راه اندازي ويدئو کنفرانس، اتاق جلسات، سالن کنفرانس، ميز و صندلي و.

 

  • سهولت دسترسي مخاطبين براي شرکت در جلسات و عدم نياز به حضور فيزيکي در محل جلسات درسيستم وبينار

 

  • سرعت و بهره برداري بسيار سريع در راه اندازي در قياس با سيستم ويدئو کنفرانس

 

  • امکان برگزاري سريع جلسات و صرفه جويي در زمان در مقايسه با نرم افزار ويدئو کنفرانس تحت شبکهlan

 

 

 کلاس آنلاين

 

آيا مزاياي وب کنفرانس براي شرکت شما مناسب است يا خير ؟

 

1. اگر کارمندان در مکان هاي جداگانه و دور از هم بتوانند به عنوان گروه هاي کاري با همديگر ملاقات کنند آيا بهره وري خود را افزايش مي دهند ؟

 

شرکت هاي بزرگ براي ارائه مطالب و انتقال داده سيستم وب کنفرانس را به شرکت هاي ديگر پيشنهاد مي کنند که باعث افزايش بهره وري با سيستم وب کنفرانس و کاهش زمان صرف شده و از دست رفته منجر مي شود. اين روش به افراد اين امکان را مي دهد تا بدون نياز به ملاحقات هاي حضوري و چهره به چهره و در مکان هاي مختلف با سرعت بيشتري به ارتباط به يکديگر بپردازند.

 

2. آيا از تصميمات سريعتري بهره مند خواهيد شد؟

 

رسيدن به تصميمات سريع براساس ارتباطات صوتي يا ايميل اغلب دشوار است. بسياري از مردم به صورت شفاهي و يا به صورت کتبي ارتباط برقرار نمي کنند. آنها هميشه احساس راحتي مي کنند و يکديگر را چهره به چهره مي بينند - عبارات قضاوت، زبان بدن و ميليون ها نشانه کوچک غير کلامي مي تواند دليل آن باشد. تکنولوژي وب کنفرانس جديد با چنين کيفيت تصوير و صدا عالي  و همچنين قابليت اشتراک گذاري داده ها دارد که مردم احساس کنند که تمام داده ها را بدست آورده اند.

 

 

 

3 . آيا شما مايل به ارتباط بيشتر با شرکت بيشتر هستيد؟

 

به علت کمبود ارتباطات، ادارات شعبه و دفاتر مي توانند به راحتي از اداره مرکزي و مديريت عالي جدا شوند. وبينار يا همان وب کنفرانس اجازه مي دهد تا تمام شرکت ها اغلب با هم براي حل مشکلات، به اشتراک گذاري موفقيت ها و جشن، افزايش هويت شرکت در ارتباط باشند.

 

 

 

4. آيا استخدام شما مي تواند از ساده سازي روند استفاده کند؟

 

يکي از مزاياي وب کنفرانس اين است که اگر شرکت شما افراد را از مکان هاي مختلف استخدام کند، وب کنفرانس مي تواند روند مصاحبه را ساده تر کند. ساده سازي روند استخدام با ويدئو کنفرانس و وب کنفرانس باعث شرکت هاي بيشتري از طريق مصاحبه نهايي از وب کنفرانس هاي استفاده مي کنند، به اين ترتيب مي توانند نامزد هاي برتر را سريع تر استخدام نمايند و همچنين با استفاده از تکنولوژي پيشرفته شرکت کانديد شوند و در خواست کار دهند.

 

 

 

5. آيا مي توانيد کارمندان خود را جذب يا حفظ کنيد، اگر بتوانيد زمان خود را از خانه دور کنيد؟

 

در حالي که کاهش هزينه هاي سفر يکي از اولين مواردي است که شرکت در هنگام بررسي وب کنفرانس هاي به آن فکر مي کند (و اين عامل مهمي است)، هزينه واقعي مسافرت در ميزان بهره وري از دست رفته از کارکنان خارج از دفاترشان و هزينه بالاي کارکنان روحيه اي که روز ها و هفته ها را دور از خانه و خانواده هايشان صرف مي کند.

 

 

 

6. آيا مشتريان يا تامين کنندگان شما وب کنفرانس دارند؟

 

نکات ضروري در استفاده از وب کنفرانس جديد بر اساس استانداردها  اين اجازه را مي دهد تا يکپارچه سازي آسان با ديگر سيستم هاي صوتي و تصويري و همچنين پروتکل هاي برنامه ريزي صورت گيرد. ايجاد وب کنفرانس ها با مشتريان و تامين کنندگان مي تواند نه تنها ارتباطات را بهبود بخشد، بلکه موجب افزايش ارزش هاي مشترک، تجارب و وابستگي متقابل مي شود که براي کسب و کار مناسب است.

 

 

 

7 .آيا مي خواهيد هزينه هاي سفر را کاهش دهيد؟

 

شرکت هاي با هزينه هاي مسافرت بزرگ مواجه اند که  اغلب مي توانيد با خريد سيستم وب کنفرانس مبتني بر ابر صرفه جويي در هزينه هاي سفر کنند. در حالي که هزينه هاي بهره وري از تاثير اصلي سفر در شرکت ها است، حذف درصد زيادي از هزينه هاي پرواز، هتل ها و هزينه هاي هر فرد مي تواند به طور مستقيم بر کاهش هزينه ها تاثير مي گذارد.

 

 

8. آيا مي خواهيد با فناوري ارتباطات هماهنگ شويد؟

 

در حال حاضر رشد بهره وري از سامانه آموزش مجازي LMS از راه وب کنفرانس ها رو به افزايش است و اين تکنولوژي در بين کسب و کار و ارتباطات درون کسب و کار ضروري است. شرکت ها مبلغ زيادي را در رايانه و فناوري شبکه سرمايه گذاري کرده اند و اکنون بر بازده حتي بهتر از آن هزينه هاي بزرگ با برنامه هاي کاربردي که مي تواند مزاياي کسب و کار واقعي را به ارمغان بياورد متمرکز شده اند.
در حالي که کسب و کارهاي کوچک تنها با يک مکان هنوز نمي توانند سرمايه گذاري  درباره وب کنفرانس  را توجيه کنند مگر اينکه  از خواسته هاي مشتري پيروي کند، اکثر شرکت هاي ديگر حداقل بايد منافع خود و بهره وري خود در نظر بگيرند. شرکت ها در سراسر جهان به سرعت درک مي کنند که وب کنفرانس نه تنها يک روش ارتباطي ارزان تر است، بلکه در واقع يک روش بهتر است، يک روش براي تغيير چهره کسب و کار در سال هاي آينده مي باشد.

 • سها, سامانه وب کنفرانس, سها lms, سها ال ام اس, سامانه سها
 • 0 کاربر این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

مقالات مربوطه

آموزش استفاده از پنل ادمین

در صورت داشتن هر گونه سوال یا بروز هر مشکلی با تیم سهابان تماس بگیرید

آموزش پیوستن به جلسه کنفرانس

در صورت داشتن هر گونه سوال یا بروز هر مشکلی با تیم سهابان تماس بگیرید

وب کنفرانس چیست؟

    سیستم مدیریت وب کنفرانس یا همان وبینار در ابعاد مختلف امکان انجام جلسات، آموزش ها،...

چه پارامتری در انتخاب سرویس دهنده ی خدمات آنلاین آموزشی و وبینار مهم است ؟

    ۱: نوع و محل قرار گیری سرور: به طول کلی یکی از مهمترین پارامتر هایی که در کیفیت سرویس...

وب کنفرانس یا وبینار ؟

    وبینار چیست؟ وبینار نوعی وب کنفرانس است. وبینار سخنرانی ، ارائه ، کارگاه آموزشی یا...