رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی اعلام کرد: شورای فرهنگی دانشجویی این دانشگاه مصمم است مرکز آموزش فرهنگی هنری چندمنظوره را به‌منظور ارتقای سطح دانش دانشجویان به‌صورت غیرانتفاعی ایجاد کند.

سامانه سها | دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی

آرش رنجبران درباره برنامه‌ها و فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی در سال تحصیلی جدید با بیان اینکه اتخاذ سیاست آموزش و خدمات مجازی مد نظر بوده است، اظهار کرد: با آغاز سال تحصیلی (۱۴۰۰ ـ ۱۳۹۹) و در شرایط شیوع کرونا، اولویت اصلی و اولیه در برنامه‌ریزی‌ها، حفظ سلامت دانشجویان، استادان و کارکنان و خانواده‌ آنان است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی در بخش‌‌های مختلف به‌ویژه آموزشی از نیمسال دوم سال تحصیلی گذشته موفق به ورود به فضای آموزش مجازی شد و کلاس‌ها و امتحانات نیمسال دوم و ترم تابستان را با موفقیت به‌صورت آنلاین برگزار کرد و برای سال تحصیلی جدید نیز فعالیت مناسب خود را در سیستم آموزشیار و کلاس‌های آنلاین با موفقیت آغاز کرده است.

 

توسعه سامانه‌ سها

این مسئول دانشگاهی خاطرنشان کرد: یکی از واحدهای فناور مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی موفق به طراحی و توسعه سامانه‌ای به نام سها (سامانه هوشمند آموزش آنلاین) شده است که میزبانی جلسات آنلاین، وبینار کلاس‌های آنلاین دانشگاه‌ها، مدارس و آموزشگاه‌های علمی آزاد را انجام می‌دهد.

رنجبران گفت: این سامانه قابلیت‌های ضبط و مدیریت جلسات با ویژگی‌های منحصربه‌فردی که دارد، توانسته در مدت کمی که فعالیت خود را آغاز کرده است، عملکرد خوبی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: این سامانه با حضور  تعداد محدودی از مسئولان استانی و کشوری و سایر مهمانان به‌صورت آنلاین رونمایی شد و اکنون چند مجموعه ازجمله استانداری آذربایجان‌شرقی، معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی و... از این سامانه استفاده می‌کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی با بیان اینکه دوره‌‌های متنوع وبیناری توسط استادان مطرح استانی و کشوری در حال انجام است تا وبینارهای آموزشی و تخصصی صورت گیرد، افزود: با هماهنگی‌های لازمی که با اداره کل فنی‌ و حرفه‌ای استان در حال انجام است، سعی داریم جلسات آموزشی مهارتی از طریق این سامانه به دانشجویان ارائه شود تا روند آموزش مستمر صورت گیرد

 

خبرگزاری آنا



Tuesday, November 3, 2020

« برگشت