رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی اعلام کرد: شورای فرهنگی دانشجویی این دانشگاه مصمم است مرکز آموزش فرهنگی هنری چندمنظوره را به‌منظور ارتقای سطح دانش دانشجویان به‌صورت غیرانتفاعی ایجاد کند.

سامانه سها | دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی

آرش رنجبران درباره برنامه‌ها و فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی در سال تحصیلی جدید با بیان اینکه اتخاذ سیاست آموزش و خدمات مجازی مد نظر بوده است، اظهار کرد: با آغاز سال تحصیلی (۱۴۰۰ ـ ۱۳۹۹) و در شرایط شیوع کرونا، اولویت اصلی و اولیه در برنامه‌ریزی‌ها، حفظ سلامت دانشجویان، استادان و کارکنان و خانواده‌ آنان است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی در بخش‌‌های مختلف به‌ویژه آموزشی از نیمسال دوم سال تحصیلی گذشته موفق به ورود به فضای آموزش مجازی شد و کلاس‌ها و امتحانات نیمسال دوم و ترم تابستان را با موفقیت به‌صورت آنلاین برگزار کرد و برای سال تحصیلی جدید نیز فعالیت مناسب خود را در سیستم آموزشیار و کلاس‌های آنلاین با موفقیت آغاز کرده است.

 

توسعه سامانه‌ سها

این مسئول دانشگاهی خاطرنشان کرد: یکی از واحدهای فناور مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی موفق به طراحی و توسعه سامانه‌ای به نام سها (سامانه هوشمند آموزش آنلاین) شده است که میزبانی جلسات آنلاین، وبینار کلاس‌های آنلاین دانشگاه‌ها، مدارس و آموزشگاه‌های علمی آزاد را انجام می‌دهد.

رنجبران گفت: این سامانه قابلیت‌های ضبط و مدیریت جلسات با ویژگی‌های منحصربه‌فردی که دارد، توانسته در مدت کمی که فعالیت خود را آغاز کرده است، عملکرد خوبی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: این سامانه با حضور  تعداد محدودی از مسئولان استانی و کشوری و سایر مهمانان به‌صورت آنلاین رونمایی شد و اکنون چند مجموعه ازجمله استانداری آذربایجان‌شرقی، معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی و... از این سامانه استفاده می‌کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی با بیان اینکه دوره‌‌های متنوع وبیناری توسط استادان مطرح استانی و کشوری در حال انجام است تا وبینارهای آموزشی و تخصصی صورت گیرد، افزود: با هماهنگی‌های لازمی که با اداره کل فنی‌ و حرفه‌ای استان در حال انجام است، سعی داریم جلسات آموزشی مهارتی از طریق این سامانه به دانشجویان ارائه شود تا روند آموزش مستمر صورت گیرد

 

خبرگزاری آناTuesday, November 3, 2020

« برگشت